اطلاعیه

با سلام خدمت کاربران محترم ۷۰۳۰

از ابتدا و‌ در هر فرصتی اعلام شده که هفتادسی آمده است تا ۷۰ درصد از سود کسب و کار قانونی و مشروع خود را به کاربران تخصیص دهد و از سوی دیگر با این عمل، هزینه تبلیغات (پر هزینه و کم اثر) را به حداقل برساند.

کیست که نداند فروش محصولات اعتباری به خصوص خدمات اپراتوری در انحصار چند شرکت خاص است که از روی احتیاج و نیاز روزمره‌ی مردم و خرید اجباری آنها، با تبلیغات بسیار پر هزینه و قرعه کشی‌های آنچنانی (بخوانید قمار) انجام می‌پذیرد که از دید کارشناسان، این موضوع (یا بهتر بگوییم، معضل) آسیب به روان فرد و اجتماع، قلمداد می‌شود. (تصور کنید در یک روز، ده ها بار یا بیشتر، یک تبلیغ را از همه‌ی رسانه‌ها ببینید، حداقل این موضوع باعث اتلاف وقت افراد می‌شود…) تمام حرف هفتادسی این است؛ حذف تبلیغات و ارائه‌ی سود به کاربرانی است که دوستان خود را به طرق مختلف، به خصوص در فضای مجازی به سامانه هفتادسی دعوت میکنند.

یکی از شناخته شده‌ترین، ساده‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین راه‌ها برای تقسیم سود هفتاد درصدی بین کاربران، استفاده از روش تقسیم سود هر تراکنش در چند سطح است که با امکان‌ سنجی‌های چند جانبه و پردازش‌های ریاضی و تحلیل حساسیت‌ها، عدد بهینه ۷ سطح به دست آمد تا درآمد به طور متوازن بین کاربران تقسیم شود.

اما از چند دهه پیش این مکانیزم طبیعی ریاضی، مورد سوء استفاده قرار گرفته و به روش‌هایی که همه می‌دانید باعث زیان افرادی و سود کلان افرادی دیگر شده است و به عبارتی از این ابزار بدترین استفاده ممکن شده است. این موضوع تاریخی سبب ممنوعیت‌ها و وضع قوانینی به منظور جلوگیری از آسیب‌ها در همه‌ی کشورها شده است. معمولا در بررسی‌های سطحی، دو موضوع ماهیت ابزار و نحوه استفاده از آن تفکیک نشده و توسط افکار عمومی مورد سوء قضاوت قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر استفاده‌ی ناصحیح از یک ابزار است که ممنوع می‌شود نه خود آن ابزار، چرا که ممکن است استفاده‌های مفید و بدون آسیب از ابزاری را شامل شود. در این رابطه باید اضافه شود که در طول زمان و به خصوص در کشور ما از دهه‌ی هشتاد قوانین و آیین نامه‌هایی برای استفاده صحیح از ابزار و رفع حداکثری آسیب.ها اندیشیده شده به طوری که هم اکنون شرکت‌هایی در زمینه های فروش کالا از بازاریابی شبک‌های استفاده می‌کنند.

شرایط و ضوابط موجود فقط برای کالاهای خاص و با شرایط تولید کنندگی و قیمت گذاری خاص تدوین شده است که بر خدمات الکترونیک قابل تطبیق نیست (برای مثال یکی از شرایط آن قیمت گذاری محصول در کمیته‌ای خاص است که در مورد شارژ قیمت آن ثابت و تعیین آن با اپراتورهاست و… ) برای استفاده از آن روش در حوزه‌ی تجارت الکترونیک و فروش خدمات (که فعالیت هفتادسی را نیز شامل می‌شود)، از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شده که آیین نامه‌ای برای محصولات خدماتی و اعتباری در حال تدوین است و پس از طی مراحل اداری، ابلاغ خواهد شد.

ایده سامانه هفتادسی از یک سال پیش شکل گرفت و در اواسط تابستان سال گذشته به طور خصوصی منتشر شده و با نهادهای دولتی و متولی تجارت الکترونیک، ارتباط برقرار کرده و نشان اینماد وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز لوگوی مرکز ساماندهی رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کرد. و با توجه به حساسیت موضوع، تیم مجری هفتادسی در پاییز و زمستان گذشته به انتظار آیین نامه جدید نشسته، (و در همین مدت بود که ایده هفتادسی در محافل منتشر شد و در جاهای دیگر الگوبرداری و به طرز ناقص و بدون در نظر گرفتن همه ی ابعاد، پیاده و اجرا شده و با مسائل و حواشی ایجاد شده موجب بدبینی کاربران شده و چه بسا در بدبین کردن نهادهای قضایی به این نوع فعالیت نیز دخیل بوده است…) و سپس در اواخر اسفند ماه با دریافت حدود و ثغور عملکرد در چارچوب های فعلی و با ایجاد تدابیر برای جلوگیری از مشکلات و آسیب‌های ممکن (از جمله ایجاد ممنوعیت بر فعالیت محیطی، محدودیت در دسترسی کاربران و ارتباط با یکدیگر و… ) با احتیاط‌های لازم به طور عمومی منتشر و با حداکثر هماهنگی با نهادهای دولتی اجرا شد.

باید توجه داشت که در سامانه هفتادسی ابزار و روش تقسیم سود اهمیتی ندارد، بلکه سهیم کردن همگان در سود قطعی و بی قید و شرط و از طرفی متضرر نشدن احدی از کاربران به هیچ روشی و در هیچ حالتی، مورد تاکید و تضمین شده‌ است. (به عنوان مثال محصول شارژی که از همه جاهای دیگر ۱۰ هزار تومان خریداری می‌شود در هفتادسی نیز به همان قیمت است اما آنچه که هفتادسی را از سایرین متمایز می‌کند این است که سود حاصل از این خرید که تا قبل از این فقط برای شرکت فروشنده محصول بود اکنون بین شما و دوستان‌تان – ولو به مقدار کم- تقسیم می شود.)

در روز چهارشنبه، بیست و ششم اردیبهشت، همانطور که قبلا نیز اطلاع رسانی شد، متوجه مسدود شدن سایت بدون دریافت تذکر یا شکایت قبلی شدیم که با پیگیری‌های صورت گرفته، مشخص شد که با گزارش‌های مکرر برخی افراد، این عمل از سوی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (نهاد بین قوه‌ای) و بدون توجه به سوابق کار و مکاتبات در بدنه وزارت صنعت انجام پذیرفته است و دلیل آن، اشاره به که یکی از بندهای قوانین سایت (سود دهی در ۷ سطح) در تقابل با یکی از قوانین مصوب مجلس بوده که با حسن ارتباط و رایزنی‌های انجام شده مطالب و منویات این نهاد دریافت شده و سامانه هفتادسی خود را موظف به پیاده سازی تغییرات مدنظر در محتوا و عملکرد سایت می‌داند. در این تغییرات، تا زمان اتخاذ روش جدید و کسب مجوز، هفتاد درصد سود هر تراکنش مستقیما به دعوت کننده (سطح اول) و ۳۰ درصد سهم هفتاد سی به عنوان هدیه به خریدار داده می‌شود. امیدواریم درآینده نزدیک بتوانیم یک سیستم جایگزین تقسیم سود معرفی کرده و به تصویب نهادهای قانونی برسانیم که در آن ضمن لحاظ کردن عدم تضاد با قوانین و آیین نامه‌های فعلی و موجود، به بهترین حالت ممکن در یک سیستم عادلانه، کاربران درآمد ناشی از مقدار فعالیت خود را دریافت نمایند و در آینده پس از ابلاغ آیین نامه بازاریابی شبکه‌ای برای محصولات اعتباری و خدمات اینترنتی از طرف وزارت صنعت، مکانیزم سود دهی بر آیین نامه‌های جدید منطبق خواهد شد. اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر در این رابطه به خصوص شاخص جدید تقسیم سود متعاقباً و پس از برنامه‌ریزی کارشناسانه و با تصویب نهادهای مربوطه اعمال شده و اطلاع رسانی خواهد شد.

موضوع محرز و بدیهی این است که سامانه هفتادسی اختیار هدیه و جایزه دادن بخشی از سود کسب و کار مشروع را به کاربران خود دارد و موضوعی که باقی می‌ماند بهره‌مندی کاربران فعال از سود سامانه متناسب با تلاش‌هایشان است که اطمینان داده ‌می‌شود به تمام عهدهایمان با کاربران قدیم و جدید در چهارچوب قانون پایبند خواهیم بود و مانع هدر رفت زحمات ایشان خواهیم بود.

لذا استدعا داریم کماکان صبورانه با ما همراه بوده تا به سان همه کسب و کارهای نوپا و استارت آپی به خصوص در حوزه‌ی فین‌تک، که در ابتدای راهشان مسیر ناهمواری دارند و مرتباً با عامل فیلترینگ گریبانگیر هستند، (ان شالله این مورد خاص بنا بر اعلام نهاد مربوطه، تا اوایل هفته آینده رفع خواهد شد) با انعطاف و پیگیری از این موانع عبور کرده و با همراهی هم تجربه‌ای موفق در کسب درآمد از طریق اینترنت داشته باشیم.

هفتادسی به مدت دو ماه منتشر شده و برای تثبیت نظر و روش خود از یک طرف و ایجاد درآمدی قابل توجه برای شما کاربران عزیز از طرف دیگر، راهی دراز و بسا سخت در پیش دارد. هفتادسی با همراهی شما کاربران محترم، استوار و پایدار خواهد بود.

با احترام

==================

سامانه ۷۰۳۰

اختصاص هفتاد درصد سود فروش محصولات اعتباری به کاربران.